Знання з першої домедичної допомоги необхідні як військовим, так і цивільним. Звісно ж, є окрема специфіка.
“Почалася повітряна тривога. Прилетіти може де завгодно. У місті є перехожі, є можливість викликати швидку допомогу, натомість, на полі бою перший час людина покладається лише на себе” — зазначила викладачка курсу пані Тетяна.
Заняття, що відбулося за сприяння наших друзів з навчально-тренувального Центру тактичної медицини “КоЛеСо” Кривий Ріг, вийшло вкрай насиченим. Майже 3 години тренінгу включили наступне:
– Особисту безпеку при наданні допомоги
– Загрозу інфікування від потерпілого і способи убезпечитися
– Методи зупинки кровотечі
– Перевірку грудної клітини на предмет поранень методом “грабельок”
– Звільнення дихальних шляхів методом Геймліха, його застосування для дорослих та дітей
– Обігрів постраждалого
– Дії при вивихах та переломах
– Дії у разі опіків, укусів комах, алергічних реакцій, епілептичного приступу
Учасники мали змогу особисто відпрацювати вправи за алгоритмом MARCH: накладення турнікетів, тампонад, тиснучих пов’язок, огляд грудної клітини постраждалого, обігрів та багато іншого.
Навчання буде продовжено. Чим більше співгромадян готові до викликів часу, знають, як діяти за непередбачених обставин — тим більше життів українців буде врятовано.
Тренінги в рамках проєкту Центр готовності цивільних. Кривий Ріг організовані у співпраці ГО “Об’єднання Відповідальних Громадян” та БО “Благодійний Фонд Сергія Притули“.
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0023.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0001-1.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0002.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0003.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0004.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0005.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0006.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0007.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0008.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0009.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0010.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0011.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0012.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0013.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0014.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0015.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0016.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0017.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0018.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0019.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0020.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0021.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0022.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/03/0023.jpg)