Відповідь на це питання увечері минулого четверга знайшли учасниці онлайн-тренінгу з Лабораторією цифрової безпеки.

Тренери – Мар’яна та Іван – зважено подали цю важливу інформацію. Вочевидь, майже кожен із нас останнім часом стикався з повідомленнями від нібито перевіреного контакту, із запитом доєднатися до сумнівного голосування або проханням коштів у борг.

З чим працювали під час заняття?

Для початку – поговорили про те, який месенджер найбільш безпечний, і який краще обрати для обміну важливими даними.
Спойлер №1: месенджери відрізняються способами шифрування та обміну данними, і “діри в безпеці” бувають у всіх і кожного. І безпека того чи іншого месенджера, здебільшого, залежить від людини, яка ним користується.
Далі – обговорили як люди втрачають доступ до своїх акаунтів. Дізналися, що найпоширеніший спосіб – це так званий Фішинг, коли хтось видає себе за іншу людину/організацію/сервіс. Тепер учасниці знають, як зрозуміти, коли хтось намагається отримати доступ до твого акаунту, і як “поводяться” месенджери, якщо ви перестали бути їхнім єдиним власником.

І, звісно ж, перейшли до ключової задачі цієї онлайн-зустрічі: сфокусувались на тому, як убезпечити свій акаунт.
Спойлер № 2: Панацеї не існує, але двоетапна аутентифікація, непоширені та складні паролі, відсутність явних підказок (які бачать всі користувачі, які намагають отримати доступ до вашого акаунту), і перевірка підозрілої активності – ускладнюють життя зловмисникам.

Ми щиро дякуємо тренерам за просту та цікаву подачу складної інформації.

Дякуємо учасницям, які розуміють важливість персональної безпеки, готові вчитися і дбати про себе, свої дані та свій імідж. Крок за кроком, навчання за навчанням, ви стаєте сильнішими в сьогоденні та майбутньому!
Захід відбувся за організації Об’єднання Відповідальних Громадян завдяки фінансовій підтримці наших донорів із SILC.