Світлини, врятовані з купи сміття. Підбірка №1 «Кривий Ріг взимку», орієнтовно кінець 70-х початок 80-х років.
Парк Правди (Мершавцева) взимку. Працівники на подвір’ї інституту.
Фотоплівки були знайдені в будівлі одного з колишніх науково-дослідних інститутів, що десятки років стояла закинутою. Але зараз споруда отримала нове життя – Об’єднання Відповідальних Громадян за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні облаштовує в ній “Центр відновлення людей, які постраждали від війни «Гарт»”. Де люди, які постраждали від війни, зможуть пройти курс комплексної реабілітації. Конструктивістський екстер’єр будівлі буде збережений. Відповідальні громадяни відповідально ставляться до збереження історії міста.
Загалом врятовано близько 1500 кадрів, більшість з яких суто технічні, наприклад, фотофіксації різного ступеню запилення труби. Решта фотографій містять сюжети з життя звичайних криворіжців часів СРСР: весілля, відпочинок, діти, робота, вибори та поховання. На жаль, лише декілька підписаних. Окрім того, на кількох десятках фотографій, з великою ймовірністю, зображення працівників інституту.
Дякуємо історику Денису Шаталову за вивчення та сканування плівок.
Плануємо викласти кілька тематичних підбірок врятованих світлин. Можливо цей допис побачить хтось із героїв фотозйомки, працівників інституту або їх родичів. Сподіваємося на допомогу з ідентифікацією.
Якщо ви вважаєте, що публікація порушує ваші авторські/особисті права, будь ласка, повідомте про це у приватному повідомленні.
23