— «Хіба не від людини залежить, зазирнути крізь вікно із широко розкритими очима, чи очі свої примружити», – зазначила гостя Мультимедійна інсталяція «Вікно» від Ренато Ортіса, що було відчинено (в прямому й переносному сенсах) 18 та 19 листопада у підземному паркінгу ТРК “Сонячна галерея”.

Більш ніж 400 людей завітали на подію від Ренато Ортіса, поринувши у незвичайну атмосферу зустрічі з Кривим Рогом і його жителями минулого сторіччя. Сотні історичних світлин змінювали одна одну, не повторюючись, із «вікна» у «вікно» протягом декількох годин. Експозиція була схожа на величезний відрізок фотоплівки і діафільм одночасно, неначе це фото-фрактал і одночасно портал у минуле.
Ефект присутності підсилювала контрастна гра світла й тіні, кольору і темряви, а відчуття причетності до моменту підсилювала епічна музика.

Хтось згадував своє дитинство чи молодість, знайшовши щось знайоме і особисте. Хтось в ролі дослідника відкривав для себе минуле тут і зараз. Хтось сперечався з сусідом: що то за локація на фото, хтось тихенько перебував у стані медитації.

Завдяки інсталяції, споглядачі мали можливість подивитись на історію міста і його жителів, а головне на свої власні історії під новим кутом зору.

Даний захід відбувся в якості промоції «Простору відновлення військових і цивільних ”Гарт”», що зараз будується у Кривому Розі. До речі, конструктивістську будівлю, в якій він буде розміщений, ми відновлюємо зі збереженням її історичного вигляду. А ще знайшли у будівлі десятки старих фотографій і деякі з них вже оцифрували. Про це буде окремий пост фото-звіт.

Дякуємо всім, хто завітав, всім, хто задонатив на розвиток «Гарту», і окремо дякуємо ТРК “Сонячна Галерея” за теплу гостинність, всебічну організаційну й інформаційну підтримку. Ви супер!

Звісно ж, велика подяка особисто Ренато Ортісу та команді техніків, що налагодили всі процеси та бездоганно виконали роботу від початку до кінця.

Проєкт «Простір відновлення військових і цивільних „Гарт“» фінансується European Union in Ukraine