На подію завітали 70 фахівців із різних міст України, а близько 1000 людей доєдналися онлайн. Знадобилось 160 слайдів і понад дві години часу, аби команда Об’єднання Відповідальних Громадян презентувала основну інформацію, яку зібрала у топ-центрах України та Ізраїлю.
В кінцевому рахунку:
– Час не на нашому боці. Десятки тисяч українців вже потребують фізичної реабілітації, сотні тисяч – психологічної. І далі їхнє число збільшуватиметься. Кваліфікованих фахівців обмаль ще до повномасштабної фази війни. Як сказав з цього приводу один з керівників відділу фізичної реабілітації у Львові: «Ми фактично приймаємо пологи прямо на ходу».
– Ізраїль має релевантний досвід щодо масштабів війни, і при цьому він має піввіковий позитивний досвід у комплексній реабілітації своїх громадян. Це гарний приклад для наслідування, що дає привід дивитись у майбутнє з оптимізмом.
– Об’єднання Відповідальних Громадян усвідомлює масштабність виклику. Ми бачимо гнучку, адаптивну мережу локальних центрів комплексної реабілітації, які мають змістовно й ефективно доповнити та компенсувати забюрократизовану і перевантажену державну систему реабілітації.
– Одним з них стане Центр відновлення людей, які постраждали від війни «Гарт» у Кривому Розі.
«Гарт — це про надання нової сили, повернення до своїх найкращих якостей. Ми говоримо не просто про локальний центр, а про простір комплексного відновлення… Його можна масштабувати, за потреби швидко повторивши на новій локації. Зараз не час конкурувати, головне відновити людей… Ми плануємо поєднати три напрямки відновлення: фізичне, психологічне і соціальне» – сказав Юлій Морозов, співзасновник громадської організації.
– Дарина, координаторка запуску служби фізичної реабілітації «Простору відновлення “Гарт”», фізична терапевтка та ерготерапевтка, поділилась ізраїльським досвідом, розповіла про багатофункціональні команди прийняття рішень, методи доказової медицини, пацієнто-центричність, глибоку інтеграцію родин у процес відновлення кожного пацієнта. Наголосила на важливості повернення людини з травмою до роботи.
![💬](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6e/1/16/1f4ac.png)
– Шукаємо в команду «Гарту» кваліфікованих фахівців.
Після активної дискусії, гості поспілкувалися з організаторами заходу у неформальній обстановці за чашкою кави. Добра можливість для корисних знайомств і пропозицій.
![💬](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t6e/1/16/1f4ac.png)
![❕](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4e/1/16/2755.png)
![❕](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4e/1/16/2755.png)
![❕](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4e/1/16/2755.png)
Подія організована Об’єднанням Відповідальних Громадян та профінансована міжнародною організацією SILC, Swedish International Liberal Centre.
Проєкт “Центр відновлення людей, які постраждали від війни «Гарт»” фінансується European Union in Ukraine.
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/44.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/1.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/2.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/3.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/4.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/5.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/6.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/7.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/8.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/8-1.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/9.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/10.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/11.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/11-1.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/12.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/13.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/14.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/15-1.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/16.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/16-1.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/16-2.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/17.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/18.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/20.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/21.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/22.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/23.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/24.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/25.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/26.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/27.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/28.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/30.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/31.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/32.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/33.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/34.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/35.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/36.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/37.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/38.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/39.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/40.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/41.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/42.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/43.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2023/10/44.jpg)