Громадянин, не дотичний до силових структур, має викривлені уявлення про те, як діяти зі зброєю, які права та обов’язки має її власник.
Перше заняття групи з основ вогневої підготовки, організоване за сприяння Донецького державного університету внутрішніх справ, висвітлює деякі важливі аспекти. Зокрема, учасники дізналися, що:
… не можна направляти ствол туди, куди не плануєш стріляти;
… не можна тримати палець на спусковому гачку в ситуації, коли не плануєш стріляти;
… у Кримінальному кодексі не існує такого поняття, як “самооборона”, натомість є “необхідна оборона” та “крайня необхідність”;
… важливо уникати крайньої жорстокості в умовах бойових дій, навіть якщо особисті переконання говорять про інше;
… кожна деталь зброї має своє значення — наприклад, не варто недооцінювати приладдя для догляду.
Від теорії учасники перейшли до практики. Під наглядом інструктора, спочатку в команді, а потім кожен особисто спробував розібрати та зібрати автомат АК, спорядити та звільнити магазин.
Вміння й чіткість виконання зростали на очах. За кілька кіл учасники навіть спробували виконати курсантські нормативи, що свідчить не лише про азарт, а і про вмотивованість
Дякуємо всім, хто долучилися. За тиждень — друге заняття з широкою практичною частиною.
Тренінги в рамках проєкту Центр готовності цивільних. Кривий Ріг організовано у співпраці ГО “Об’єднання Відповідальних Громадян” та БО “Благодійний Фонд Сергія Притули / Serhiy Prytula Charity Foundation“.