![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2019/12/PhotoWatermark-20191230103204.png)
27 грудня на малій сцені театру ім. Т. Шевченка відбулася прем’єра вистави від театральної студії Ванільні качелі «Валіза на чорний день». Захід відбувся за підтримки ОВГ.
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2019/12/PhotoWatermark-20191228183515.png)
Творчість режисерки-постановниці Євгенії Морозової вже давно припала до душі криворіжцям. Цього разу глядацька зала знову була заповнена вщент.
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2019/12/PhotoWatermark-20191228183547.png)
Дитячий спектакль підняв геть недитячі питання. Тут мають місце глибокі проблеми філософського характеру та екзистенційні мотиви. П’єсу написала Євгенія Морозова за мотивами поезії Шела Сільверстейна. Центральний символ вистави — старовинна валіза з її вмістом.
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2019/12/PhotoWatermark-20191228183726.png)
«Наскрізне запитання всієї вистави: що наповнює тебе? Усі головні герої протягом нашої історії не випускають з рук своїх валіз із різним наповненням. У когось це щось коштовне і важливе, у когось це, на перший погляд, мотлох, який для конкретної людини має неабияку цінність, бо пов’язаний з найважливішими спогадами», — розповідає Євгенія Морозова.
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2019/12/PhotoWatermark-20191228183053.png)
Режисерка також додала: «Головна тема не війни, а горя, що спіткало людей, і вони змушені лишати своє житло. Під горем мається на увазі депортація, чи тимчасове переселення з зони конфлікту, чи вимушена втеча через голодомор».
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2019/12/PhotoWatermark-20191228183443.png)
Неймовірно вразили присутніх майстерна гра маленьких акторів і талант Євгенії, якій вдалося максимально розкрити потенціал дітей і донести до них смисл твору. Дивовижно й те, що в доволі складному, сповненому алюзій і метафор спектаклі побачили свої смисли найменші глядачі: «Я зрозумів, що треба один одному допомагати і треба одне одного поважати», — зазначив Матвій.
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2019/12/PhotoWatermark-20191228183418.png)
За оркестр милих і трохи шалених жучків окрема подяка від глядацької аудиторії)). Лише заради цієї мімішності варто прийти на виставу і спробувати зрозуміти, про що розповідає невигадлива музика маленьких створінь і чому дехто назвав це виставою світового рівня.