21 вересня попри відвертий і шалений супротив місцевої влади активісти селища Радушного та члени ГО “РадПортал – Сучасне Радушне” усе ж таки організували свято для своїх односельчан. Захід підтримало Об’єднання Відповідальних Громадян.
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2019/10/71466458_2508986739169332_7252730476106874880_n.jpg)
Про те, що громадська організація планувала проведення Дня Радушного, гуділо все селище. Знала про це й місцева влада. Та нерадушне керівництво Радушного, бажаючи нашкодити неугодним, вирішило зіпсувати свято своїй же громаді.
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2019/10/70794197_2508987075835965_5558288246300999680_n.jpg)
Щойно активісти встановили сцену, наїхали трактори — конче треба було у вихідний день зранку почати роботи. Майданчик для глядачів перерили, тож довелося перенести сцену ближче до дороги та переналаштовувати апаратуру.
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2019/10/71083178_2508984812502858_7763256372245823488_n.jpg)
Один із засновників ГО «Радпортал» Андрій Кургуз переконаний, що вдало організоване минулорічне свято, яке так сподобалося радушненцям і прихилило серця багатьох з них до молодіжної прогресивної організації, не на жарт злякало корумповану владу селища. Вона побачила загрозу.
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2019/10/70770806_2508987145835958_4304395324740337664_n.jpg)
Та незважаючи ні на що, свято відбулося і подарувало безліч позитивних емоцій! Люди різного віку сміялися із жартівливих актуальних соціально-побутових😉 пісень про буряки, тамували подих від співу юної виконавиці, журливою піснею шанували захисників, слухали поезії, згадували історію селища. І за традицією наприкінці було приголомшливе фаєр-шоу. Безліч форс-мажорів не завадили ведучому, менеджеру проєкту «Просто» Денису Дубову завести публіку та підтримувати святковий настрій.
Гість із Кам’янського, який випадково потрапив на цю приємну подію, зазначив: «Я сам родом із села. І скажу вам точно, не кожне селище може похвалитися таким святом. Видно, що робилося все з душею, для людей».
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2019/10/70734395_2508986859169320_7936246638337589248_n.jpg)
Із неприкритим здивуванням дивилися хімік-шоу маленькі глядачі, тягли ручки, щоб узяти безпосередню участь у фокусах магістрів магії)). Вони не знали про підкилимні війни та про те, що їхнє свято хотіли вкрасти. Вони щиро раділи! Завдяки сміливим активістам у цих дітлахів будуть чудові згадки з дитинства і власна традиція святкування Дня рідного селища, яку вони охоче продовжать, коли подорослішають.
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2019/10/71174998_2508985825836090_7024596914448367616_n.jpg)
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2019/10/70713597_2508985925836080_5157490436633264128_n.jpg)
Радпорталівці впевнені, що саме заради молодого покоління не можна здаватися! Варто і далі проводити свята, організовувати заходи культурно-просвітницького характеру, рухати селище вперед через зміни у свідомості, виводити людей з цієї сірості й темряви.