Він переїхав з Донецька, проте закоханий у Кривий Ріг, красу промислових краєвидів якого мистецьки зумів передати у своїх фото. Має технічну освіту, проте його мова уквітчана неймовірною кількістю образів. Він не повторюється, розповідаючи щоразу про те, що стало змістом його життя, — фотомистецтво. Він 44 роки пропрацював машиністом тепловоза, а нині очолює спілку творчих фотографів. Завдяки мистецтву довів собі існування Бога, проте всі релігії вважає створеними штучно. Упевнений, що фото — це наука, проте переконаний, що деякі його знімки подаровані небом. Його життя побудоване на контрастах, немов художнє фото, яке дало йому справжню свободу.
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2019/03/53911493_2172071512860858_6910319757531021312_n.jpg)
Фото Юрія Мимрікова
Мова йде про голову ГО «Спільнота Творчих Фотографів» Олександра Водолазського, який 16 березня, презентуючи Всеукраїнську виставку «Погляд 2018», подарував криворіжцям особливу лекцію про фото, правду і любов у КГЦ ШELTER+. Допомогу в проведенні заходу надало Об’єднання Відповідальних Громадян.
Композиція, форма і зміст, конфлікт, ракурс, світло і тіні, образ і ритм, «золотий перетин» — талановито жонглюючи цими термінами, вплітаючи образи, лектор, не питаючи, закохував у мистецтво фотографії всіх присутніх без винятку через глибинне пізнання природи фотографії. Відвідувачі в один голос твердили, що після отриманої інформації змінили свій Погляд на фото.
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2019/03/54433829_2172071569527519_4151632198539149312_n.jpg)
Фото Юрія Мимрікова
Провідний бібліотекар бібліотеки №19 Лариса Вишневецька зазначила: «Я в захваті. Враження надзвичайно сильні. По-перше, я зрозуміла, наскільки Олександр глибокий у своїй творчості і як людина. По-друге, почуте змусило мене по-іншому дивитися на фото, не просто клацати бездумно, а підходити до цього процесу більш серйозно і глибоко. По-третє, приємно було бачити багато молоді, яка уважно слухала і добре сприймала філософію фотомистецтва».
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2019/03/54197809_2172071489527527_4257804142283587584_n.jpg)
Фото Юрія Мимрікова
Молодь, яка, здавалося б, народилася з телефоном у руках і виросла на селфі, цікавилася долею аналогового фото! А ось як поділилася своїми враженнями юна відвідувачка Христина Климісивич: «На лекції я наче занурилася в інший світ, усе було так гармонійно: і демонстрація фото на відео, і паралельна розповідь Олександра. Захотілося більше працювати, займатися справою, яку ти любиш. Усе це мене надихає, дає розуміння, для чого живу. І дуже сильно стимулює рухатись уперед. Я обожнюю такі лекції».
«Фото цінне правдою, воно збільшує швидкість мислення, адже миттєво пресує час. Фотографія — це частина світу, у ній є свої константи, які працюють, які взаємодіють з вашою культурою, волею, енергією, бажанням, почуттями. У цьому вся її привабливість. Якщо фото створене з любов’ю, воно рано чи пізно переходить у стан шедевра», — Олександр Водолазський.