4 листопада знаннями з ораторського мистецтва поділився відомий журналіст, автор і ведучий програм на телеканалах 1+1, Інтер, СТБ Костянтин Грубич. Тренінг проходив у рамках проекту «МедіаЕксперт» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
Для багатьох Костянтин асоціюється з ток-шоу «Вибрики», програмою «Знак якості», наразі він веде YouTube-канал «Смачна країна». У професії вже більше 30 років, а популярність та любов глядачів до журналіста прийшла після авторської програми «Не всі вдома».
Завдяки природній харизмі, легкості й простоті в спілкуванні, умінню бути близьким до людей, за чим ховається високий професіоналізм, усі домогосподарки, бабусі вважають його своїм, якщо не другом, то добрим знайомим. Йдучи незнайомим селом у пошуках сюжету Костянтин може з будь-якої хати почути: «О, Костю, а шо ти тут робиш?»)
На думку Костянтина, головне — навчитися бути самим собою, зберігаючи при цьому захисну оболонку, важливо знайти баланс між тим і тим. Будь-який фальш – це витрачений час. Цінність ведучого, оратора, журналіста вимірюється рівнем довіри, тому нещирі люди в цих професіях довго не протримаються, і точно не ввійдуть в історію.
Знайомлячи зі складовими ораторського мистецтва, зазначив, що спілкування – це диво. І завжди інформація буде краще сприйматися через людину.
Активний амбіційний ще змалку лектор уже в 5 класі після командира пошукового загону пішов на підвищення — став директором музею бойової слави). Автор дисертації, присвяченої технології створення кулінарних програм, розповів, як став раптово навіть для самого себе доктором філософії, хоча чесно зізнається, що таким себе не вважає.
![](https://vidpovidalni.org/wp-content/uploads/2017/11/23130989_1477527142338712_5871535931651360870_n.jpg)
Фото Dmytro Aliokhin
Вступаючи на факультет журналістики, про кар’єру телеведучого не мріяв, планував максимум бути кореспондентом місцевої газети «Комсомолець Полтавщини». У відборі до телегрупи взяв участь так би мовити заодно, як говорить жартівливо Костянтин — спрацював стадний інстинкт: «Усі пішли, і я пішов». Тепер не може себе уявити без телебачення: «Я щасливий, знаю багато відомих людей, було багато цікавих проектів».
Те, що потрапив до Кривого Рогу на тренінг у якості ведучого, вважає долею. У місті вдруге, але вже знає, що таке Социк) і де купити насіння.
Наше місто, за словами Костянтина Грубича щедрим на журналістські таланти. Дав оцінку ЗМІ у Кривому Розі. Відверто говорив і про їхні плюси, і про мінуси. Експерт-КР назвав найбільш незалежною медіа-платформою в місті.
Найважливішим фактором успіху професії визначив відсутність страху й уміння визнавати свої помилки.