На минулому тижні глядачі нашого міста отримали чудову нагоду стати членами всесвітнього журі під час Манхеттенського фестивалю, який проходив у Культурно-громадський центр ШELTER+.

І ось найбільший у світі інтерактивний фестиваль короткометражних фільмів 2017 року оголосив переможців 2017 року в номінаціях «найкращий фільм» та «найкраща акторська робота».

Фаворитом усесвітнього глядацького журі стала стрічка «8 хвилин» (8 minutes) Геги Хмаладзе з Грузії – постапокаліптична замальовка про справжню любов батька, який напередодні кінця світу встигає створити ще одне диво для своєї дорослої дитини. Замість того, щоб повідомити синові, що сонце світить останні 8 хвилин, він вирішує перетворити трагічну мить на фокус у стилі Коперфілда. І все це заради неймовірно зворушливого бажання побачити зачудовані дитячі очі…

Александрс Роніс, який виконав головну роль у латвійському фільмі «Уперед!», був визнаний кращим актором.

Володарем срібної медалі стала італійська стрічка про сицілійську дівчину, яка повстала проти традиційного устрою свого села, – «Viola, Franca» режисера Марти Савіни.

Бронзова медаль фестивалю дісталася фільму «Mare Nostrum» Рани Казказ та Анаса Халаф, присвяченому війні в Сирії.

20-й усесвітній фестиваль короткометражного кіно пройшов з аншлагами в 35 кінотеатрах по всій Україні. Десять короткометражних стрічок, які потрапили до списку фіналістів, протягом тижня оцінили 5600 українських кіноманів. У симпатіях щодо золотого призера українці проявили солідарність зі світовою більшістю – їхнім фаворитом стала стрічка «8 хвилин» (2160 голосів).

Друге місце за результатами українського голосування зайняла картина «Mare Nostrum» (731 голос, «бронза» у світовому заліку), на третє місце глядачі поставили «Viola, Franca» (662 голоси).

Кращим актором був також визнаний Александрс Роніс – за нього проголосували 1425 глядачів.

Щорічний Манхеттенський кінофестиваль відбувався з 28 вересня по 8 жовтня у 300 містах на всіх континентах.

За словами координатора фестивалю у нашому місті Станіслава Корнієнка, результати підрахунків голосів у Кривому Розі були такими: перше місце ділили між собою стрічки, які стали золотим і срібними призерами. «Mare Nostrum» та «Уперед!» набрали однакову кількість голосів. Фавориткою серед акторів у нашому місті стала Клаудіа Гусман, яка зіграла роль у «Viola, Franca».

До речі, другий день фестивалю, який проходив у соботу, зібрав більшу аудиторію і був набагато жвавішии. Деякі стрічки, що найдужче вразили, глядачі вітали оплесками. Під час комедійних моментів сміх викликав ланцюгову реакцію, а мертва тиша наповнювала зал, коли всі разом затамовували подих.