12 липня м. Кривий Ріг відвідає Тетяна Монтян, відомий громадський діяч і адвокат, віднедавна лідер політичної партії «Спільна Дія». Вона виступить з лекцією «Зміна рил біля корита чи зміна правил гри?» та поспілкується зі слухачами. Захід організовано Об’єднанням Відповідальних Громадян.

Монтян

Відкрита лекція відбудеться о 17.00 у приміщенні Культурно-громадського центру ШELTER+ за адресою: вул. Армавірська, 28 (р-н 44-го кварталу). Вхід безкоштовний. Вітаються добровільні пожертви на благодійні проекти КГЦ ШELTER+.

Лекція присвячена актуальним питанням: Що змінилося після Майдану? Що чекає нашу країну з новим керівництвом? Чи є шанси почати процес перетворення України у цивілізовану сучасну країну? Чи вдасться  реформувати вітчизняні державні інституції?

На лекції ви не лише отримаєте відповіді на всі ці питання, а й науково обґрунтоване пояснення того, чому влада в Україні залишається настільки корумпованою, а рівень життя – настільки низьким. Дізнаєтесь, як закони впливають на наш горизонт планування, і як наші горизонти планування впливає на економіку. Зрозумієте зв’язок між майновими правами, відкритими кадастрами та бажанням нарощувати адмінресурс.

Лекція буде цікавою і корисною, хоча й може «висадити у повітря мозок» тим, хто щиро відстояв Майдани 2004 і 2014 років, але так і не відчув очікуваних змін у державі і покращення умов життя.

Особливо корисним послухати Тетяну Монтян буде для тих, хто зрозумів, що для системних змін треба щось більше, ніж просто вийти на Майдан, і, навіть, вмерти на ньому, і готовий наполегливо і довгостроково працювати заради того, щоби очікувані зміни відбулись.

Також на зустрічі можна буде придбати книгу Елінор Остром, яку Тетяна Монтян власноруч переклала і вважає чи не найважливішою науковою працею для сьогоднішньої України.

Починаючи з 2010 року, Тетяна Монтян активно розповсюджує ідеї інвентаризації та формалізації всієї власності в Україні, відкриття інформації щодо майнових прав громадян, місцевих громад та держави, є співавтором проекту закону про відкриття інформації щодо майна і власників – реєстрів і кадастрів http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=50689, який, не зважаючи на публічний тиск майданних активістів, народні депутати навіть не захотіли проголосувати за винесення на розгляд. Чому навіть після трагічного Майдану 2014 політики продовжують нехтувати вимогами народу і як це змінити, Тетяна також дасть чітке пояснення.

Одною з головних причин інституційних невдач України Тетяна вважає відсутність в цивільному законодавстві та правовій практиці ефективних механізмів ухвалення легітимних колективних рішень, що і призводить до безкінечних сварок та воєн як на «сусідському» рівні, так і на загальнодержавному. Взагалі-то питаннями місцевого самоврядування, самоорганізацією населення, розпорядження майном, що належить територіальним громадам, вона займається з 1999 року.

Тетяна Монтян відома не тільки своїми виграними справами, науковими статтями і перекладами наукових книжок, а й своєю боротьбою проти «комунальної мафії» у системі ЖКХ, міліції, забудовників, політиків різних таборів. Боротьба ця ведеться на межі фолу, і іноді межа, скажімо прямо, перетинається.

Наразі Монятн очолила політичну партію із метою об’єднання мислячих, відповідальних та активних  громадян, прихильників  ідей, які вона поширює, і таких людей наразі по всій країні стає все більше.

Паралельно із насиченою громадською, політичною і професійною діяльністю, Тетяна займається просвітництвом, допомагає нужденним, виховує чотирьох синів, вишиває картини і розводить котів.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Подія в соцмережах: