Збираючи та систематизуючи інформацію для цього матеріалу, виявив дивну річ. Жоден із кандидатів-мажоритарників, які висуваються по криворізьких округах і наразі є депутатом міськради, не вказує цей факт у відомостях про себе на сайті ЦВК http://www.cvk.gov.ua/pls/vnd2014/wp032?PT001F01=910 . Натомість кандидати вказують купу інших регалій, Кривенко Ірина Василівна (висувається від КПУ), наприклад, вказала ну дуже важливий факт, що вона член КПУ. Щоб не переплутали, мабуть. Тобто, що завгодно, тільки не депутатство в міськраді. Чому? Невже це ганебно? Врешті-решт цим треба пишатися, це – чи не найвищий показник довіри від співгромадян. Спробуємо розібратись в цьому далі.
Всім відомо, що 16 січня 2014 року Верховна Рада України ухвалила низку законів, які значно обмежували рівень прав і свобод громадян України. Цей факт сам по собі ганебний, але не менш огидний і спосіб, у який справу було зроблено… При цьому чомусь мало хто згадує про роль криворізької міськради в зимових подіях у Києві та Дніпропетровську. Про те, що вона також приймала ганебні рішення, за які голосували ті, хто зараз прагне піднятися на черговий щабель влади, стати народним депутатом, отримати максимальну довіру українців. Чи не для того, щоб приймати нові закони “16-го січня”?
24 січня 2014 року міська рада Кривого Рогу звернулася до Президента з різкою критикою лідерів опозиції, звинувативши їх у “руйнації законності та порядку, розколі у суспільстві, дестабілізації економічної ситуації” і закликавши його вжити “всі правові заходи щодо стабілізації ситуації в країні, відновлення порядку, наведення ладу в столиці”. На чиєму боці був закон, і хто насправді винен в економічній кризі, зараз уже не обговорюється. Повний текст звернення і досі висить на сайті міськради, ви можете його почитати ось тут http://kryvyirih.dp.ua/ua/news/pg/240114992445646_n/ .
На сайті нема результатів поіменного голосування за це звернення, але завдяки тому, що ми маємо зараз вільний доступ до публічної інформації, ми отримали цей документ у відповідь на запит до міськради https://dostup.pravda.com.ua/request/riezultati_poimiennoghgho_gholos. До речі, якщо вас щось цікавить — звертайтесь і ви.
То ж, серед тих, хто балотується на цих виборах, звернення підтримали:
- Габріадзе Мерабі Рубенович («Батьківщина») 31-й округ від «Батьківщини»
- Литвиненко Павло Леонідович (КПУ) 32-й округ від КПУ (знявся)
- Смєлий Сергій Євгенович (ПР) 32-й округ від “Сильна Україна” (знявся)
- Бобченко Юрій Вікторович (ПР) 33-й округ самовисуванець
- Колесник Микола Юрійович (ПР) 33-й округ самовисуванець
- Малачевський Олег Вікторович (ПР) 33-й округ самовисуванець
- Федін Костянтин Анатолійович (ПР) 33-й округ самовисуванець (знявся на користь Малачевського)
Ще одне голосування, про яке прагнуть забути теперішні кандидати, відбулося 31 січня 2014 року. Рішення №2512 зі скромною назвою “Про розгляд звернень до депутатів міської ради” викликало бурхливу реакцію інтернет-ЗМІ та ФБ-спільноти.
- «У Кривому Розі «спортивних молодиків» легалізували в «гвардію» – інформує радіо “Свобода” http://www.radiosvoboda.org/content/article/25254309.html
- «Вілкул закликав «тітушків» вступати в «Криворізьку гвардію» – пише інтернет-видання “Дніпроград” http://dniprograd.org/ua/news/politics/17757
Узагальнюючий сенс публікацій — криворізька міська рада легалізувала “тітушок”. В тексті документу це звучить так, що міськрада підтримує ініціативу “щодо створення загонів громадянської безпеки, що ввійдуть у громадське
формування «Спеціальний підрозділ сприяння міліції «Криворізька гвардія».”
До чого призвела така легалізація в Дніпропетровську, Запоріжжі, Харкові, ми всі чудово знаємо. Тільки дивом Кривий ріг уникнув цієї біди. Молодиків міцної статури з палицями та щитами ми лише бачили. Повний текст рішення доступний на тому ж сайті міськради http://so.kryvyirih.dp.ua/ua/treezas_so/pg/3065377777_d1/ . Голосували за цю “гвардію”, звісно, майже ті самі.
- Габріадзе Мерабі Рубенович («Батьківщина») 31-й округ від «Батьківщини»
- Олійник Віталій Миколайович (Фронт змін) 31-й округ Блок Порошенка
- Смєлий Сергій Євгенович (ПР) 32-й округ від “Сильна Україна” (знявся)
- Бобченко Юрій Вікторович (ПР) 33-й округ самовисуванець
- Колесник Микола Юрійович (ПР) 33-й округ самовисуванець
- Кривенко Ірина Василівна (КПУ) 33-й округ (КПУ)
- Малачевський Олег Вікторович (ПР) 33-й округ самовисуванець
- Федін Костянтин Анатолійович (ПР) 33-й округ самовисуванець (знявся на користь Малачевського)
І тут вже, зазначте, з’являється голос сьогоднішнього кандидата від блоку Порошенка, Віталія Олійника, який минулого разу не проголосував, але проти, як бачимо, теж не висловився. Як, на жаль, не висловилися проти і інші кандидати – Оксана Шевчик та Костянтин Караманиць, які і сьогодні змагаються за нашу з вами довіру. Тож якщо тоді їм забракло чи то сміливості, чи то мудрості хоча б спробувати протиставити cебе місцевому аналогу «диктаторських законів», то де гарантія, що надалі вони будуть більш рішучі в захисті наших із вами прав?