30 листопада в Дніпропетровській обласній раді відбулась презентація результатів комплексного соціологічного дослідження щодо забезпечення соціально-економічних прав внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на території області.
Участь у дослідженні взяли переселенці, представники органів місцевого самоврядування та бізнесу, гуманітарні й інші громадські організації. Під час дослідження, яке проводилось у жовтні — листопаді, були проведені кількісне опитування та фокус-групи серед переселенців, глибинні інтерв’ю з основними стейкхолдерами, які займаються проблематикою ВПО.
Проєкт із дослідження реалізувала громадська організація Об’єднання Відповідальних Громадян за сприяння Інституту економічних досліджень та політичних консультацій і за фінансової підтримки Європейського Союзу. Дослідницьку частину проєкту виконувала компанія Оперсо – Оперативна соціологія.
Презентація результатів дослідження відбулась за участі голови Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук, профільних представників міської ради Дніпра та обласної ради. Засобами онлайн-зв’язку доєдналися також представники громад і районів Дніпропетровської області.
Одним із найбільш важливих аспектів дослідження щодо працевлаштування переселенців виявився досить неочікуваний факт: понад 70% переселенців не перебувають в активному пошуку роботи, а понад 80% не звертаються до центрів зайнятості. Водному Водночас 53% опитаних переселенців зазначили, що є пенсіонерами, і лише близько 20% повідомили, що влаштувалися на роботу.